Jak na snížení tvrdosti vody v bazénu


Pokud máme na zahradě bazén, jistě sledujeme určité parametry, které nám ukazují kvalitu vody, jako například pH či obsah chloru. Existují však i jiné, které netestujeme, a pak se mnohdy nestačíme divit, proč je náš bazén zakalený.

Jedním z nich je i tvrdost vody. Ta nám udává přítomnost rozpuštěných minerálů ve vodě, a v ideálním případě je co možná nejnižší. Samozřejmě se můžeme ptát, proč je to problém, koneckonců minerální vodu pije většina z nás. Ovšem zde se jedná o především o vápník, a ten může mít nepěkné následky.

typický tvar bazénu

Tím asi největším je to, že se může usazovat jak v bazénu, tak i v čerpadle či filtračním zařízení a tvořit vodní kámen. Ten může uvedená zařízení značně poškodit, často do té míry, že je nutná jejich kompletní výměna. Rozhodně se tedy vyplatí podívat, jaké jsou způsoby snížení tvrdosti chlorito.cz vody v bazénu. Bohužel, vzhledem k tomu, že se o tento problém lidé příliš nezajímají, tolik možností není. A faktem je, že se zde neobejdeme bez chemie. Prakticky jediným účinným způsobem je použití některého z dostupných přípravků, které tvrdost vody snižují. Ty samozřejmě minerály neodstraňují, ale brání jejich koagulaci a pomáhají tak předcházet právě vzniku vodního kamene.

klasický venkovní bazén

Bohužel, jak již bylo řečeno, nabídka v současnosti není příliš velká, proto nebudete moci vybírat z velkého množství značek, jako je tomu třeba u úpravy pH nebo chlorových tablet. Abychom tuto situaci změnili, je potřeba dát najevo, že tyto produkty potřebujeme, a to tak, že je budeme kupovat.

I zde je však dobré, pokud máme tu možnost, spíše vzít sice dražší, ale kvalitnější preparát. Také při používání je vhodné řídit se pokyny výrobce. Jakkoliv se nám to nemusí líbit, bazénová chemie není pro člověka ve větších dávkách zrovna zdravá. Proto ji používejme střídmě a skutečně jen tam, kde je to potřeba.